X
تبلیغات
 
آموزش نکات و ترفندهاي رانندگي
درست بياموزيم، درست برانيم ...
درباره وبلاگ
اين وبلاگ به بررسي نکته‌‌ها و ترفندهاي آموزش رانندگي، قبولي در آزمون آيين‌‌نامه و شهر و دريافت گواهينامه و همچنين به بررسي رويدادها و اخبار روز در خصوص رانندگي و فرهنگ آن در کشور مي‌‌پردازد.
آرشيو وبلاگ
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : ۱
  • بازدید امروز : ۶
  • بازدید دیروز : ۷
  • بازدید این هفته : ۶
  • بازدید این ماه : ۲۲۱
  • بازدید امسال : ۴۳۷۰
  • بازدید کل : ۷۵۰۱۴
  • تعداد پست ها : ۳۸
  • تعداد نظرات : ۴۹

به خاطر داشته باشید بیشترین آمار تصادفات رانندگان کم تجربه مربوط به سه ماهه‌ی اول رانندگی آنان می‌‌شود. دیگر تئوری غلط تا تصادف نکنی، راننده نمی شوی کاربرد ندارد. و بجای آن میگویند به مهارت برس تا راننده شوی و اصول صحیح رانندگی کردن را بیاموز. چرا که اگر در هر شهری راننده‌‌ای بخواهد فقط یک بار تصادف کند تا راننده شود، تصور کنید چه کشتاری به راه می‌‌افتد. پس به نظر می‌‌رسد یک ماه اول رانندگی با اتومبیل شخصی، از حساسیت بیشتری برخوردار است. بنابراین آن را به دو قسمت 15 روزه تقسیم کنید.

الف- 15 روز اول جهت رسیدن به مهارت قابل قبول و اعتماد به نفس بالا

ب- 15 روز دوم جهت رانندگی در معابری که دارای بار ترافیکی بسیار کم میباشد.

توصیه می‌‌شود:

1- در صورت نیاز به یکی از آموزشگاه‌‌های نزدیک محل سکونت خود مراجعه و چند جلسه‌‌ای وقت بگیرید و جهت رسیدن به مهارت کافی تمرین کنید. چون اگر به لحاظ اقتصادی حساب کنید متوجه می‌‌شوید هزینه‌‌ی چند جلسه تمرین بیشتر، بسیار کمتر از هزینه‌‌ی تصادف به دلیل عدم رسیدن به مهارت کافی خواهد بود، همچنین جان عزیزان شما در داخل اتومبیل و عابرینی که در حال عبور از عرض خیابان هستند به نسبت هزینه تمرین قابل مقایسه نمی‌‌باشد. پس تمرین رانندگی را تا زمانی که به آرامش، تسلط و مهارت کافی در آموزشگاه نرسیدید قطع نکنيد.

2- به یک نفر گواهینامه‌‌دار که از لحاظ رانندگی دارای مهارت و تسلط خوبی و از لحاظ صبر و حوصله و اعصاب در حد اعلا باشد نیاز می‌‌باشد. اینکه گفتم از لحاظ صبر و حوصله به خاطر اینکه بعضی‌‌ها کم صبرند و اینقدر غر میزنند که آدم رو از رانندگی بیزار می‌‌کنند نه تنها رانندگی بلکه هر کار دیگری، پس در انتخاب آن فرد دقت کنید که باعث ترس و استرس بیشتر در شما نشود.

3- سعی کنید رانندگی را از محیط‌‌های خلوت و بی‌‌خطر شروع کنید و بیشتر سعی کنید با دنده‌‌ی یک حرکت و دنده‌‌ی دو حدود 40 یا 50 متر رفته مجددا توقف کنید که تسلط شما به پدال‌‌های گاز ترمز کلاج و فرمان دنده خوب شده و به هماهنگی لازم برسید. و همچنين مدت زمان تمرین در روزهای اول کم باشد.

4- توجه کنید 15 روز اول فقط تمرین کنید جهت رسیدن به مهارت کافی و اعتماد به نفس مطلوب و از رانندگی در خیابان‌‌های شلوغ و پر ترافیک خودداری کنید و اگر خواستید از خیابان‌‌های شلوغ رانندگی کنید از فرد گواهینامه دار ماهری که کنار دست شما است بخواهید که اتومبیل شما را به خیابان کم ترافیک منتقل کند.

5- هر روز مدت زمان تمرین کردن با اتومبیل شخصی را زیاد کنید تا حدی که در روز پانزدهم در محیط خلوت و کم ترافیک کاملا تسلط داشته باشید و به راحتی بتوانید بدون عیب و نقص با اتومبیل شخصی رانندگی کنید.

6- در 15 روز دوم کم کم به سراغ رانندگی در خیابان‌‌هایی که از بار ترافیکی کمتری برخوردار می‌‌باشد بروید و باز مدت زمان روز اول کمتر باشد و روزانه به مدت زمان آن اضافه کنید.

7- توصیه می‌‌شود تا سه ماه اول رانندگی، از رانندگی در خیابان‌‌های پرترافیک و شلوغ دوری کنید و بعد از آن هم چند جلسه با یک نفر گواهینامه دار که از تجربه و مهارت خوبی برخوردار است به مکان‌‌های پرترافیک بروید تا بتوانید از تجارب او استفاده نمایید و آن فرد بتواند به راحتی نکات ریز رانندگی در خیابان‌‌های پرترافیک و شلوغ را برای شما بازگو کند. همواره قبل از شروع حرکت از مبدا، مسیر مقصد خود را تعیین کنید و از مسیری عبور کنید که:

الف- نزدیکترین فاصله به مقصد باشد.

ب- از حجم ترافیک کمی برخوردار باشد.

در پایان هنگام ترک اتومبیل به مسائل ایمنی و امنیتی جهت جلوگیری از سرقت اتومبیل توجه فرمایید. به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توجه ویژه داشته باشید. استفاده از چراغ راهنما نه تنها تا حد بسیاری جلوی تصادفات احتمالی را می‌‌گیرد بلکه نشانه‌‌ی احترام به قانون نیز می‌‌باشد. و استفاده از چراغ راهنما هنگام رانندگی چهره‌‌ی ترافیکی شهرمان را زیبا جلوه می‌‌دهد.برچسب ها : گرفتن گواهينامه ، اتومبيل شخصي ، تصادفات ، رانندگي ، دنده‌‌ي يک ، دنده‌‌ي دو ، قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي ،
يکشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۴
مدرس رانندگي
ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :