X
تبلیغات
 
آموزش نکات و ترفندهاي رانندگي
درست بياموزيم، درست برانيم ...
درباره وبلاگ
اين وبلاگ به بررسي نکته‌‌ها و ترفندهاي آموزش رانندگي، قبولي در آزمون آيين‌‌نامه و شهر و دريافت گواهينامه و همچنين به بررسي رويدادها و اخبار روز در خصوص رانندگي و فرهنگ آن در کشور مي‌‌پردازد.
آرشيو وبلاگ
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : ۱
  • بازدید امروز : ۶
  • بازدید دیروز : ۷
  • بازدید این هفته : ۶
  • بازدید این ماه : ۲۲۱
  • بازدید امسال : ۴۳۷۰
  • بازدید کل : ۷۵۰۱۴
  • تعداد پست ها : ۳۸
  • تعداد نظرات : ۴۹

به کارآموزهای عزیز و گرامی توصیه می‌‌کنم یک سری عادات بد رانندگی را از همان جلسات اول که در ذیل آمدند انجام ندهند و آنها را ترک کنند که موجب عادت در رانندگی شما نشود.

1- همیشه موقع استارت زدن به اتومبیل کلاج را تا ته فشار داده نگه دارید بعد استارت بزنید؛ به دو دلیل:

اول: اگر بنا به دلایلی دنده را خلاص نکردید و استارت زدید، اتومبیل به جلو پرت نشود و باعث بروز حادثه نشود.

دوم: اتومبیل شما راحت‌‌تر استارت می‌‌خورد بخصوص در هوای سرد.

2- وقتی دنده به ماشین دادید پا رو کامل از روی کلاج بردارید وسمت چپ کلاج کف اتومبیل بگذارید به دلیل اینکه پای شما خسته شده و وزن پا روی کلاج می‌‌افتد و باعث زودتر خراب شدن صفحه کلاج می‌‌شود و دیگر اینکه مچ پای شما درد میگیرد.

3- سعی کنید با یک دست هم فرمان را بگیرید حتی در پیچ‌‌ها، درسته خیلی جاها برا دور زدن یا در سرعت دو دست بهتر است ولی یه راننده خوب باید همه جور بتواند رو فرمان کنترل داشته باشد. اگر فقط با دو تا دست عادت کنید وقتی میخواهید دنده را عوض کنید یا رادیو ضبط رو تنظیم کنید میترسید، و ممکن است ماشین به چپ یا راست منحرف شود. البته این کار با تمرین وحوصله‌‌ی بیشتر درست می‌‌شود.

4- سعی کنید از اول به دنده و کلاج و ترمز نگاه نکنید و جایگاه آنها را یاد بگیرید بخاطر اینکه عادت می‌‌شود و در سرعت‌‌های بالا خطرناک می‌‌باشد و احتمال انحراف به راست و چپ و برخورد وجود دارد.

5- هر وقت می‌‌خواهید ترمز دستی را پایین بکشید، ترمز را فشار داده نگه دارید. احتمال اینکه خیابان شیب داشته باشد و اتومبیل شما حرکت کند هست.

6- هر وقت جایی توقف کردید که توقف شما طولانی بود ترمز دستی را کشیده و دنده را خلاص کنید تا پاها استراحتی کرده باشد و هم آسیبی به دیسک صفحه کلاج و لوازم ترمز اتومبیل شما نرسد.

7- برای پیاده شدن از اتومبییل حتما خیابان را با برگرداندن سر کنترل کنید بعد درب را باز کرده و پیاده شوید ممکن است وسیله‌‌ی نقلیه‌‌ای یا عابری در حال تردد از کنار اتومبیل شما باشد و با باز شدن ناگهانی درب اتومبیل شما برخوردی بوجود بیاید.

8- وقتی قصد ترک کردن اتومبیل را دارید از بسته بودن شیشه‌‌ها و درب‌‌ها مطمئن شوید حتی اگر اتومبیل شما دزدگیر دارد و بعد از اطمینان کامل از اتومبیل دور شوید.

9- همیشه و در همه حال به قوانین کشورتان احترام بگذارید و خلاف نکنید حتی خلافی که از دید شما کوچک باشد.

10- شعارتون در رانندگی همیشه این باشد دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.برچسب ها : رانندگي ، استارت زدن ، کلاج ، دنده ، اتومبيل ، دنده ماشين ، صفحه کلاج ، فرمان ، ترمز ، ترمز دستي ، دزدگير ،
يکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴
مدرس رانندگي
ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :